Microsoft varovala takmer 10 000 ľudí, že hackeri z národných štátov sa v uplynulom roku zamerali alebo porušili svoje účty. Softvérový gigant ukázal, že približne 84 percent týchto útokov je zameraných na podniky, zatiaľ čo zvyšných 16 percent je zameraných na osobné e-mailové účty. Štatistiky odhaľujú rozsah útokov národného štátu a títo piráti nedávno postihli až 1 600 osobných účtov od firmy Microsoft.
Väčšina z týchto útokov pochádza z pirátov v Iráne, Severnej Kórei a Ruska podľa organizácie Microsoft. „Vedeli sme rozsiahlu aktivitu zo strany hercov, ktorých nazývame Holmium a Mercury pôsobiace z Iránu, Thallium pôsobiaci v Severnej Kórei a dvoch aktérov z Ruska, ktorých sa pomenovali Yttrium a Strontium,“ vysvetľuje Tom Burt, viceprezident firmy pre bezpečnosť a dôveru zákazníkov.
Aspoň jedna z týchto skupín, ktorú gigant identifikoval ako Strontium, je v ruskom kolektíve s názvom Fancy Bear, ktorý sa v júni 2017 zapojil do hacku Demokratického národného výboru a nájazdov na NotPetya proti ukrajinským bankám a infraštruktúre.
Gigant zdôrazňuje tieto nájazdy ako súčasť svojho úsilia presvedčiť volebných úradníkov a dodávateľov dodávateľských technológii, aby do svojich systémov začlenili softvér ElectionGuard. ElectionGuard je navrhnutý tak, aby vytvorili otvorené výsledky pre tretie strany, aby mohli bezpečne overiť, umožniť voličom skontrolovať ich hlasy a zabezpečiť, aby voľby boli overené až do konca.
Firma minulý varovala, že hackerské tými v štáte sa už zamerali na troch strednodobých kandidátov a výstraha pre 10 000 užívateľov v minulom roku zdôrazňuje, že nejde o problém, ktorý zmizne cez noc. „Takže problém je skutočný a nezmenšený. Je čas nájsť riešenia,“ povedal Burt. „Vlády a občianska spoločnosť sa zohrávajú s dôležitými úlohami, ale technický priemysel má tiež zodpovednosť za ochranu demokracie.“
Nezařazené